כללים לנהיגה על משאית

כללים לנהיגה על משאית

בית ספר לנהיגה טוב מציע לכם שיעורי נהיגה מקצועיים על משאית אך לפני שתתחילו ללמוד קודם כל חשוב שתדעו כמה כללים חשובים על נהיגה במשאית התופעה ודאי מוכרת לרובנו, אנו נוסעים לצד משאית ובאופן כמעט טבעי אנו נוטים להאט, להאיץ או לעבור נתיב, העיקר שחלילה המשאית לא תתקרב אלינו… מדוע אנו כל כך חוששים מהמשאיות ואיך עלינו לנהוג ולהתייחס נכונה לכלי הרכב הכבדים ככלל?
מבחינתו של נהג ה"פרייבט" (מכונית פרטית) למשאית שתי תכונות דומיננטיות הקובעות את יחסו אליה: מדובר בכלי איטי מצד אחד, ובכלי מפחיד מאוד מצד שני. תוצאת משוואה זו הינה בהרבה מקרים פחד, לחץ ורצון לברוח מהמשאית רחוק ככל האפשר כפי שתיארנו. ראשית כדאי אולי לומר כמה מילים בשבחם של נהגי המשאיות: רובם אנשי מקצוע טובים, מכירים את מגבלות כלי הרכב שלהם ובאופן כללי הם נוטים להיות אדיבים בכביש. לכן, ההמלצה הראשונה היא להוריד לחץ ולא לראות במשאית אויב. ההמלצה השנייה היא לדעת בעצמכם את מגבלות המשאית ולקחת בחשבון שהמשאית מוגבלת מאוד בשינויי כיוון, ומרחק העצירה שלה גדול משל מכונית פרטית לכן:

1.    אל תכנס לפני  משאית לפני רמזור
2.    אל תכנס לפניה כאשר הינך בא מדרך צדדית
אלא אם כן הינך במהירות גבוהה יותר. אם כבר נכנסת לפניה, הגבר מהירות כדי לברוח. זכרו: בעליה ובירידה המשאית אף מוגבלת יותר מאשר במישור. עניין חשוב מאוד הינו נושא עקיפת המשאית. לרוב אמנם המשאית  אמנם איטית  יותר מהמכונית הפרטית אך המהירות אינה שיקול הדעת היחידי בעקיפה. זכרו, אורכה של המשאית הינו פי 4 ואף יותר מאורכה של מכונית פרטית ועל כן משך העקיפה גדל בהתאם. חשוב מאוד ליצור קשר עין עם נהג המשאית ובעיניין זה אף צפירה קטנה יכולה להועיל. תתפלאו, במקרים רבים נהג המשאית יסייע לכם להשלים את העקיפה בבטחה. מצד שני, יש להמנע מעקיפה חפוזה של משאית. סבלנות הינה תמיד תכונת אופי רצוייה על הכביש, בטח כאשר מדובר בעקיפה ובמיוחד כאשר אתם עוקפים משאית.
מה קורה כאשר הינכם מבחינים בנהג משאית מתפרע? למרבה הצער, בנוסף למה שכתבנו למעלה גם אלו קיימים ויש לדעת כיצד להתמודד עימם. ההמלצה הטובה ביותר היא: תתרחקו מהם! משאית משתוללת יכולה בקלות לאבד שליטה ולכן מסוכן להיות בסביבתה.
 ולסיום, פרק ההתחשבות במשאית- בשל יכולתיה המוגבלות, למשאית קשה מאוד להשתלב בתנועה, לעקוף, או להיכנס למקומות צפופים. כאן נדרשת התנהגות מתחשבת של נהגי המכוניות הפרטיות שיאפשרו לו למשל לצאת לעקיפת כלי איטי ממנו או להשתלב בבטחה בתנועה. התנהגות כזו תתרום לא רק למצב הספציפי, אלא גם לאוירה הכללית על הכביש ולמידת התחשבותם של נהגי המשאיות באלו של הפרטיות.

להתחלת לימוד נהיגה על משאית הכנס לפה

שתף פוסט זה

מידע נוסף

הכשרת נהגי מוניות גדולות במרכז

הכשרת נהגי מוניות גדולות במרכז מעוניינים להיות נהגי מוניות? אינכם לבד – מדובר במקצוע מבוקש, שרלוונטי תמיד. הדרך שלכם לעבר מונית משלכם מתחילה בתוכנית הכשרה

כיצד מוציאים טופס ירוק ?

על מנת להוציא טופס ירוק או בשמו הרשמי רש"ל 18 יש לגשת לתחנות צילום ברחבי הארץ בהן ניתן להוציא את הטופס הירוק. רשימת המקומות מופיע

דילוג לתוכן